Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Naše Broumovsko

 • Varhanní léto, poutní kostel a ivanitská poustevna

  25.7.2017 05:59

  Ivanitská poustevna s rajskou zahradou a poutním kostelem P. Marie Pomocné v Teplicích nad Metují patří mezi významné historické objekty na Teplicku i celém Broumovsku. Tento do té doby zchátralý objekt začíná od založení spolku Zachraňme teplickou poustevnu v létě roku 2010 "vzkvétat". Přesvědčit se můžete denně osobní prohlídkou.

 • Urbanistická situace areálu Wikov v Hronově kandiduje na Stavbu roku 2017

  25.7.2017 05:45

  Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 14 staveb. V září je postupně navštíví odborná komise složená ze zástupců všech spolupořadatelů soutěže, mezi kterými nechybí ani Královéhradecký kraj. Výsledky budou tradičně vyhlášeny v listopadu ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Jedním z kandidátů je urbanistická situace areálu Wikov v Hronově.

 • Fotbalový turnaj starých gard O pohár Teplických skal vyhrál podruhé Broumov

  24.7.2017 13:07

  Fotbalový turnaj starých gard o Pohár Teplických skal se hrál podruhé a podle spokojenosti zúčastněných ne naposledy. Pochvala zúčastněných byla nejenom za organizaci, ale především za kvalitní travnaté hřiště, za které dostali koncem roku 2016 správci ocenění za nejlepší trávník v okresu Náchod. Vítězem turnaje se opět stal tým Broumova, který ve finále porazil Stárkov 1:0. Na třetím místě skončil pořádající tým Slavoj Teplice nad Metují.

 • Ruprechtický kostel rozezněla harfa Kateřiny Englichové

  24.7.2017 05:53

  Koncertem přední české harfenistky Kateřiny Englichové pokračoval v sobotu 22. července letní cyklus hudebních podvečerů Za poklady Broumovska. Čtvrtý koncert zavedl milovníky klasické hudby do kostela sv. Jakuba Většího v Ruprechticích.

 • Hronov ve finále ekologické soutěže E.ON Energy Globe

  23.7.2017 05:39

  Jihomoravská obec Šitbořice rozvinula velmi efektivní systém třídění odpadu. Mezi občany zafungoval specifický typ motivace a odpady tam nyní třídí 94 % domácností. Pokud chcete ušetřit také za energie v rámci provozu městských budov, můžete tak učinit po vzoru města Hronov, které se do takového projektu pustilo, aniž by do něj muselo investovat vlastní finance. Hronov totiž snižuje energetickou náročnost města pomocí unikátního systému financování z budoucích úspor na energiích. Oba projekty byly za svůj přínos pro ochranu přírody a úsporu energií nominovány v 9. ročníku ekologické soutěže E.ON Energy Globe.

 • Zpěvačka a herečka Nelly žila s indiány

  22.7.2017 05:09

  Zpěvačce a herečce Nelly Řehořové z Police nad Metují se podařilo při své dovolené v Mexiku dostat na místa, která jsou pro mnohé jen snem. Zkusila na vlastní kůži rituál Mayů na poloostrově Yucatán.

 • To není vtip! V Olivětíně někomu utekla želva!

  21.7.2017 11:46

  Zpomalenému ošetřovateli zvířat v ZOO utekla želva a on vypráví, jak k tomu došlo: "Otevřu branku a želva najednou frnk, frnk, a byla pryč." Tak zní letitý dětský vtip. Že ale může jít i o skutečnost potvrzuje Josef Joudal, který poměrně vekou želvu našel ve čtvrtek pod železničním viaduktem v Broumově - Olivětíně.

 • Fotbalové staré gardy si to v Teplicích nad Metují rozdají o pískovcový míč

  21.7.2017 05:28

  Stará garda fotbalového oddílu TJ Slavoj Teplice nad Metují pořádá v sobotu 22. července 2. ročník fotbalového turnaje O pohár Teplických skal. Vítěz si odveze, stejně jako loni, pískovcový míč z teplické dílny společnosti Granit Lipnice.

 • Univerzita třetího věku v Broumově pokračuje do dalšího ročníku

  21.7.2017 05:20

  Již sedmý ročník zahájí ve čtvrtek 19. října broumovská Univerzita třetího věku v sále broumovského kláštera Kreslírna.

 • Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. července

  20.7.2017 05:49

  Malé letní divadlení, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, letní kino, oslavy hasičů, fotbalový turnaj, prohlídky kostelů, kláštera a muzea, Irský večer. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. července konají na Broumovsku.