Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Naše Broumovsko

 • Začíná nová sezona cyklobusů. Vyšší náklady jejich provoz neomezí

  27.5.2017 05:57

  Na silnice se vracejí cyklobusy. Přestože i jich se týká zvýšení nákladů na dopravní obslužnost, ke kterému došlo na základě vládního nařízení stanovujícího minimální mzdy řidičů, jejich provoz nebude oproti loňské sezoně nijak omezen. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj.

 • Fotografická výstava Tempus fugit se zastavila v kanadské Ottawě

  26.5.2017 05:38

  Čtvrté zastavení fotografické výstavy Tempus fugit na severoamerickém kontinentu proběhlo ve dnech 17. - 23. května v hlavním městě druhé největší zemi světa, v kanadské Ottawě.

 • Vítězství dětí Základní umělecké školy v Polici nad Metují

  26.5.2017 05:03

  Ve finále soutěže ve hře na smyčcové nástroje získali ve svých kategoriích první ceny houslistka Anna Novotná, violoncellistka Kája Soukupová a kontrabasista Josef Jursa. Pepa byl navíc vybrán, aby vystoupil na nedělním Koncertu vítězů, Karolína získala mimořádné ocenění za muzikální projev. Tyto úspěchy dosáhli žáci polické Základní umělecké školy (ZUŠ) v ústředním kole smyčcové soutěže v Liberci v polovině května.

 • Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. května

  25.5.2017 05:37

  Festival studentské tvorby, oslavy stolního tenisu v Broumově, divadlo, kino, vernisáž výstavy, Dětský den v Teplicích nad Metují, Den řemesel, pivní slavnosti či koncert Police Symphony Orchestra. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 26. do 28. května konají na Broumovsku.

 • O studium na Gymnáziu v Broumově je zájem

  25.5.2017 05:06

  V Královéhradeckém kraji, stejně jako v celé České republice, dlouhodobě vychází ze základních škol mnohem méně žáků, než je volných míst v prvních ročnících středních škol. Nastává tak situace, že je na středních školách nedostatek žáků. Pro mnohé střední školy je to téměř existenční záležitost, protože finanční prostředky na platy učitelů jsou přímo závislé na počtu žáků.

 • Nadace Via ocenila nejsilnější porevoluční příběhy české filantropie. Jednu z cen obdržel Jan Školník a firma Hobra-Školník

  24.5.2017 09:10

  Nadace Via ocenila nejsilnější filantropické příběhy Česka posledních dvaceti let. Ocenění je součástí dvacátého ročníku Ceny Via Bona, který byl výjimečný právě tím, že veřejnost vybírala v on-line hlasování nejinspirativnější filantropické příběhy z celé historie tohoto ocenění. Ocenění Filantropie v regionech – Cena České televize obdržel Jan Školník a firma Hobra-Školník, který řadou projektů a aktivit probouzí odlehlý region Broumovska.

 • Oddíl stolního tenisu TJ Slovan Broumov si v letošním roce připomíná 70 let od založení v listopadu 1947

  24.5.2017 05:54

  Oddíl stolního tenisu TJ Slovan Broumov si v letošním roce připomíná 70 let od založení oddílu v listopadu 1947 a při této příležitosti přivede do Broumova špičkový stolní tenis. V rámci oslav oddíl pořádá turnaje stolního tenisu série TT STAR ve dnech 25. a 26. května a následující víkend, v sobotu 3. června, se broumovský tým, který letos famózně postoupil do 3. ligy, utká s extraligovým týmem SF EL NINO Praha.

 • Senioři v Broumově už mají prázdniny

  24.5.2017 05:43

  Sál Kreslírna v broumovském klášteře, poslední přednáška letního semestru. Profesorka Dana Musilová z Univerzity Hradec Králové rozdala ve čtvrtek 18. května po poslední přednášce letního semestru Univerzity třetího věku (U3V) Osvědčení. Ona totiž, s Janem Školníkem z Agentury pro rozvoj Broumovska, před šesti lety U3V v Broumově založili.

 • Motorkáři si nechali požehnat své stroje

  24.5.2017 05:20

  V sobotu 20. května se uskutečnila otovická motomše. Jednalo se již o 4. ročník, který opět přilákal velké množství účastníků. Tato akce je mezi motorkáři značně oblíbena, i proto se do Otovic sjelo 71 motocyklů všech možných značek. Nejednalo se jen o motorkáře, ale i motorkářky, které si nijak nezadají v ovládání svých strojů.

 • Broumovská klášterní zahrada slaví deset let

  23.5.2017 05:15

  V pátek 19. května v podvečerních hodinách byla v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera zahájena výstava 10 let klášterní zahrady.