Teplice nad Metují
Teplice nad Metují

Oslavy města Teplice nad Metují

oslavy

Teplice nad Metují v tomto roce slaví 660 let od první písemné zmínky a 50 let od povýšení na město.
K těmto výročím jsme připravili na víkend 12. - 14. srpna bohatý kulturní program. Srdečně vás zveme.

Připomínáme si tři výročí, která se v letošním roce potkala: 660 let od první písemné zmínky o naší obci, 50 let od povýšení na město a 30 let existence továrny na stáčení kojenecké vody. Těšit se můžete na divadelní představení pro dospělé i pro děti, koncerty, výstavy i jarmark. Podrobný program najdete na plakátě a také v záložce Volný čas.

Již nyní můžete navštívit dvě výstavy, které se konají u příležitosti oslav. Je to výstava fotografií manželů Meierových z meziválečného období, pořízených v Teplicích nad Metují a blízkém okolí. Půdní nález starých skleněných negativů dává nahlédnout do života města v první polovině minulého století. Tuto výstavu si prohlédnete v zasedací síni na úřadě.

Další zajímavou výstavu můžete navštívit v teplickém Infocentru od začátku srpna. Zde si prohlédnete historické snímky Teplic nad Metují. Fotografie pocházejí z okresního archivu a ze soukromé sbírky.

V sobotu 13. 8. bude Teplicemi jezdit silniční vláček, který bude návštěvníky oslav vozit z náměstí (příp. parku) do závodu Natura pod Lachovem, kde bude kromě prohlídek připraveno i občerstvení a atrakce pro děti. Po trase bude možné vystoupit i nastoupit u hasičárny naší jednotky SDH, úpravny vody VAKu v ulici Palackého, u vrtu kojenecké vody a u Astry. Tady všude pro vás budou připraveny prohlídky, u zahrádkářů v Astře si budete moci dát kávu a domácí dobroty k tomu.

Dalším bodem z programu, na který vás chceme upozornit, jsou komentované prohlídky Teplických skal. Využijte příležitosti projít si teplické skály tak, jako před mnoha lety. Tedy s průvodcem a s hudebním doprovodem. U Ozvěny zahrají hornisté na lesní rohy a ve Skalním chrámu bude hrát flašinetář. Vstupné do skal mají obyvatelé Teplic nad Metují a přilehlých obcí zdarma. Prohlídky jsou naplánované na sobotu 13. 8. i na neděli 14. 8. v těchto časech: v 10.00 a v 16.00 hodin. Na prohlídku je nutné se objednat, objednávejte se na telefonu 730 875 907, nebo osobně v Infocentru.

S průvodcem si budete moci projít i Teplice, na komentované procházce se dozvíte spoustu zajímavostí z historie města. Sraz zájemců bude před Infocentrem v sobotu v 10.00 nebo ve 14.00 hodin a v neděli v 11.00 hodin.

Jsme také moc rádi, že Teplice navštíví vnučka poslední majitelky Dolního zámku, paní Beate Baron. Její vyprávění si budete moci vyslechnout na vernisáži fotografií z jejího rodinného alba, v sobotu 13. 8. od 15.00 hodin v Domově Dolní zámek.

Na plakáty se nám nedostalo vystoupení šermířů, v sobotu odpoledne je uvidíte v parku dokonce dvakrát. Jednou to bude pohádkové vystoupení pro děti a podruhé klasické šermířské pásmo. Pro děti budou v sobotu dopoledne připravené soutěže a po celý den skákací hrad. Krásné, kvalitní a dobré výrobky si budete moci prohlédnout a zakoupit na řemeslném jarmarku, kde se představí regionální výrobci. Třešničkou na dortu bude Teplické pivo, které pro tuto příležitost uvaří pivovar Opat.

Celý program bude pro návštěvníky zdarma.

Datum vložení: 18. 7. 2022 16:40
Datum poslední aktualizace: 10. 8. 2022 17:23
Autor: Věra Prokopová

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář Akcí

Po Út St Čt So Ne
1
4
2
5
3
5
4
5
5
6
6
7
7
6
8
6
9
6
10
6
11
6
12
9
13
15
14
9
15
6
16
6
17
6
18
6
19
7
20
6
21
4
22
3
23
3
24
3
25
4
26
4
27
5
28
4
29
2
30
2
31
2
1 2 3 4

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pěší zóna

Teplické skalní město

TIC

Hlášení městského rozhlasu

hlášení rozhlas